Serviso kontraktų centras

Klientų aptarnavimas
8 700 555 66

I-IV 8:30-17:30 val.
    V 8:30-16:30 val.

Gerai įrengtos virtuvės paslaptis

Šiuo metu parduodama daug įdomios technikos, net akys raibsta, norėtųsi įsigyti orkaitę, garų puodą ir skrudintuvą. Dar reikėtų sutalpinti indaplovę, mikrobangų krosnelę ir, be abejo, televizorių. Reikia nepamiršti palikti vietos virtuvės stalui ir namų gyventojams. Netgi didelė virtuvė gali “paskęsti” tarp šių buitinės technikos prietaisų. Be to, kad viskas atrodytų gražiai, ilgiau nelūžtų ir būtų patogu naudotis, taip pat nereikėtų bėgioti kilometrų nuo šaldytuvo iki viryklės, nuo kriauklės iki stalo, technika turi būti sumontuota teisingai. Todėl ir reikia specialisto pagalbos projektuojant ką ir kur pastatyti.

 

SAUGIU ATSTUMU

Projektuojant reikia atsižvelgti į minimalius arba optimalius atstumus tarp virtuvės prietaisų ir virtuvės baldų.

 

ORKAITĖ

Įmontuojama orkaitė – tai prietaisas, kuris neišleidžia savo vidinės šilumos (dėl kurios jis ir naudojamas), todėl kartu naudojama aušinimo/vėsinimo sistema. Tokios orkaitės konstrukcijos dėka, greta jos galima statyti bet kokius baldus ir prietaisus, net šaldytuvus, nors vidinė orkaitės temperatūra gali siekti ir 250-280 C, o kartais net iki 500 C.

 

ĮMONTUOJAMA KAITLENTĖ

Elektrinė kaitlentė montuojama taip, kad iki artimiausios sienos liktų bent 7 cm, dujinė – 6,5 cm, indukciniai modeliai – 4 cm. Kaitlentėms „Domino Wok“ ir griliui reikia palikti maždaug 10 cm. Montuojant kaitlentę, reikia nepamiršti, apie puodus ir keptuves. Jei paliksite mažai vietos, jų rankenos remsis į sieną ir nebetilps. Be to, į visas puses ir ant sienos gali taškytis riebalai.

Naudojant domino, dujinę kaitlentę negalima montuoti šalia skrudintuvo, nes gali užsiliepsnoti. .

Svarbu prisiminti, kad įmontuojamos kaitlentės yra šilumos spinduliavimo šaltiniai, todėl šalia jos negalima statyti šaldytuvo. Aukštesnė oro temperatūra, tiesiogiai veikianti šaldytuvą, paprasčiausiai „jį klaidins“, kompresorius pradės intensyviau veikti, kad kompensuotų tokį „karštį“. Tokiu būdu ne tik daugiau sunaudojama elektros energijos, bet ir greičiau nusidėvi šaldytuvas. Izoliacijos sluoksnis pamažu suirs.  Esant mažai patalpai ir neturint galimybės kitaip pastatyti šaldytuvo iš kaitlentės pusės dedama šilumos izoliacija.

Kaitlentę rekomenduojama montuoti taip, kad abiejose jos pusėse liktų maždaug 40 cm laisvos erdvės produktams paruošti. Tarp kriauklės ir prietaiso reikia palikti bent 80 cm, nes vandens lašai lengvai pasieks kaitlentės paviršių.

Grilis ir skrudintuvė turi gan dideles voneles (maždaug 20 cm gylio), kurios yra korpuso viduje. Todėl žemiau jų montuoti kokią nors buitinę techniką yra labai sudėtinga ir net draudžiama. Šie prietaisai skleidžia aukštą temperatūrą, kuri gali sugadinti indaplovę, skalbimo arba džiovinimo mašinas ir tuo labiau šaldytuvą.

 

ŠALDYTUVAS
Šaldytuvų eksploatavimas pagal temperatūros sąlygas skirstomi į klasės:

T klasė nuo +18 iki + 43 C
ST klasė nuo +18 iki +38 C
N klasė nuo + 16 iki +32 C
SN klasė nuo +10 iki +32 C

Bet kuriuo atveju, prietaisas labai “jautriai” reaguoja į aplinkos mikroklimato pokyčius. Gamintojai pataria šaldytuvų nestatyti šalia radiatoriaus, šildytuvų, viryklių ir tiesioginiuose saulės spinduliuose. Kuo aukštesnė aplinkos temperatūra, tuo ilgiau veikia kompresorius, ko pasekoje greičiau nusidėvi ir sunaudojama daugiau elektros energijos. Dėl žemos aplinkos temperatūros pailgėja prietaiso prastovos laikas, todėl vidinė temperatūra gali pakilti.
Šalia šaldytuvo ar šaldiklio nepatartina statyti džiovinimo mašinų, nes jos skleidžia šilumą – dėl to šaldytuvo šilumokaičio temperatūra pakyla ir kompresorius pastoviai veikia. Jei nėra kitos išeities, reikėtų pagalvoti apie prietaiso šilumos izoliaciją.

 

GARTRAUKIS

Įmontuojamas ties viryklės centru, laikantis vienos sąlygos: viryklės paviršiaus  plotis turi atitikti gartraukio pločiui. Montuojant kelis domino elementus vienoje eilėje, reikia atsižvelgti į bendrąjį plotį. Oro filtro įrenginio montavimo aukštis:

elektrinėms viryklėms – 65 cm
dujinėms viryklėms – 75 cm
skrudintuvams ir kepimo grotelėms – 76 cm.

 

KOMUNIKACIJOS

Buitinių prietaisų veikimui, būtina juos aprūpinti tinkamais ištekliais. Kiekvienam prietaisui reikalinga elektros energija, beje, ne tiesiog atsitiktinai esančio šalia seno elektros lizdo. Pagal šiuolaikines taisykles įmontuojama technika turi turėti savo įžemintą elektros energijos liniją su automatiniu jungikliu. Draudžiama naudoti ilgintuvus, nes dėl laidų perkaitinimo atsiranda gaisro grėsmė. Dėl tos pačios priežasties draudžiama naudoti dvišakius ir trišakius. Montuojant reikia numatyti lengvą priėjimą prie kištukinio lizdo, kad prietaisą būtų galimą lengvai atjungti nuo elektros tinklo.

Indaplovę ir skalbimo mašiną reikia statyti šalia vandens tiekimo ir kanalizacijos nuotekų taškų. Šis atstumas neturi viršyti 1 – 1,5 metro. Pasak specialistų, „tiesti“ vamzdžius nėra racionalu, nes jų priežiūra sudėtinga ir jie gali užsiteršti. Šia problema galima pasirūpinti iš anksto – remontuojant patalpą, reikiamoje vietoje įrengti vandens ir kanalizacijos prievadus.

Dujinės viryklės, kaitlentės, domino bei boileriai montuojami ne toliau nei 1,2 metro nuo dujų tiekimo vamzdžio. Visgi, tai padaryti gali tik dujų tarnybos specialistai. Darbų su dujiniais tinklais savarankiškai atlikti negalima. Lanksčiąją dujų žarną naudoti galima, jei ji nesiliečia su paviršiais, kurių temperatūra yra didesnė negu 65 C, ir nėra ilgesnė negu metras.

 

LOGIKA

Naudotis visa virtuvės įranga turi būti patogu. Būtent dėl to reikia atkreipti dėmesį į paprasčiausias taisykles:

 

  1. Durų atidarymas

Indaplovių, viryklių ir orkaičių su atveriamomis durimis nepageidautina montuoti virtuvinio komplekto kampinėse zonose. Greta esančios spintos rankena gali trukdyti iki galo atidaryti prietaiso duris. Be to, jei reikės „pasirausti“ kampinėje spintoje, jo rankena gali atsitrenkti į prietaisą ir jį sugadinti.

Šaldytuvo, orkaitės, skalbimo mašinos durys atsidarys ne pilnai, jei prietaisas stovės šalia sienos. Kad padidinti atidarymo kampą reikia palikti 10 – 20 cm atstumą (jį galima uždengti plokšte, pagaminta iš korpuso arba virtuvės fasado medžiagos). Tokiu būdu šaldytuvo lentynas arba orkaitės skardas bus galima laisvai ištraukti, o jų durys neatsitrenks į sieną.

 

  1. Laisvas priėjimas prie reguliavimo sistemos

Jei virtuvė ankšta, tai gali tapti problema. Pavyzdžiui, gartraukį, kurio valdymo skydas yra prietaiso šone, paprasčiausiai nebus įmanoma įjungti, jei jis sumontuotas visiškai greta pakabinamų spintelių arba kolonos. Tokie prietaisai turi būti montuojami laisvoje erdvėje.

 

  1. Logiškas suderinamumas su kitais prietaisais ir interjero elementais

Indaplovė ir skalbimo mašina dažniausiai statomos šalia kriauklės. Į indaplovę dedami šiek tiek nuskalauti indai, todėl kriauklė turi būti greta. Spintelėje po kriaukle dažniausiai statomas šiukšlių kibiras – patogu išmesti atliekas iš lėkščių ir be jokių papildomų judesių įdėti į indaplovę. Šalia kriauklės geriau pastatyti džiovintuvą arba indų spintelę, kur būtų galima perdėti švarius puodelius, lėkštes bei stalo įrankius. Skalbimui reikia daugybės priemonių: miltelių visų tipų skalbiniams, minkštiklių, balinimo priemonių. Visą šią „cheminę karalystę“ kur kas geriau sudėti į specialią spintą arba į dėžę po kriaukle. Ant kriauklės krašto galima daryti nesudėtingus darbus su baltiniais, pavyzdžiui, apdoroti dėmes dėmių valikliu prieš sudedant juos į mašiną.

 

Sudėtingiausi vartotojų klausimai, susiję su technikos montavimu buvo užduoti pirmaujančių bendrovių – buitinės technikos gamintojų – specialistams

 

Ar galima mikrobangų krosnelę statyti į spintelę virš kaitlentės?

Mikrobangų krosnelę statyti virš kaitlentės galima, bet ne žemiau nei 60 cm virš plokštės. Tai reiškia, kad žmogus, kuris naudosis minėtą įranga turi būti aukšto ūgio. Taip montuojant įrangą – mažėja saugumo lygis, nes padidėja grėsmė išlieti karštą maistą, kuris yra traukiamas iš mikrobangų krosnelės. Be to, tokiu atveju negalima sumontuoti gartraukio. Reikėtų gerai pagalvoti ar verta taip montuoti tokius įrenginius.

 

Ar galima įmontuoti skalbimo mašiną ar indaplovę šalia orkaitės?

Montuojant orkaitę šalia skalbimo mašinos arba indaplovės, būtina atkreipti dėmesį į tinkamą lizdų ir kanalizacijos sistemos išdėstymą. Virtuvės baldai nebus pažeisti, nes visose įmontuojamose orkaitėse yra įrengta korpuso aušinimo sistema: šaltas oras nukreipiamas ir į šonines sienas, ir į duris.

 

Ar galima montuoti indaplovę ar skalbimo mašiną po kaitlente?

Po kaitlente šiuos prietaisus statyti galima, tačiau tarp jų turi būti įmontuota termoizoliacinė plokštė, tinkamos ventiliacijos užtikrinimui. Vietoj termoizoliacijos galima naudoti paprasčiausią medienos drožlių arba panašios medžiagos pertvarą, kuri būtų atspari 100 C. Meistrai, kurie užsiima baldų surinkimu žinos apie ką eina kalba.
Būtina atsižvelgti į dar vieną dalyką. Kaitlenčių storis skiriasi ir ar bus galimybė įmontuoti, daugiausia priklauso nuo bendrojo stalviršio aukščio. Aptartas buitinės technikos išdėstymas iš esmės galimas tik tada, kai stalviršio plotis yra didesnis nei standartinis.
Įmontuoti kailtentę virš šaldytuvo/šaldiklio nerekomenduojama. Visi kiti variantai galimi, jei bendrasis spintos aukštis leidžia tai padaryti.

 

Ar galima po keitlente montuoti stalčių?

Šiuolaikinė įmontuojama technika primena dėliones, kada iš tų pačių prietaisų galima sukurti nepakartojamą virtuvės dizainą. Orkaitė iš kairės, kaitlentė iš dešinės, šaldytuvą sumontuosime į nišą, o skalbimo mašiną paslėpsime už medinių fasadinių durų, drąsiausias idėjas galima paversti tikrove.

Šiuo metu kaitlentės gaminamos gana plonos, jos storis nėra didesnis už stalviršio ir spintelės gaubto, kas leidžia po kaitlente įmontuoti stalčių (pavyzdžiui, „Ardo PI 58 IXT“ kaitlentės storis neviršija 2,5 cm).
Dujinės ir elektrinės kaitlentės pasižymi didele galia ir išskiria didelį kiekį šilumos, todėl reikia užtikrinti visapusišką oro ventiliaciją vėsinimui. Jeigu Jūs vis dėlto  užsigeidėte stalčiaus po kaitlente, būtina atsižvelgti į kelias sąlygas:

  1. Lengvai oro ventiliacijai (vėsinimui) padarykite nedidilę angą (1 cm) tarp stalviršio ir ištraukiamo stalčiaus durelių. Arba stalčiaus fasado gaminimui panaudokite perforuotą paviršių (nedidelės skylutės plokštėje). Poveikis bus lygiai toks pat – oras cirkuliuos per skylutes ir durelės neįkaista!
  2. Ir dar vienas patarimas: į stalčių geriau nesandėliuokite lengvai užsiliepsnojančių daiktų. Plastikiniams paketams, žurnalams ir laikraščiams raskite saugesnę vietą. Tačiau stalčius puikiai tiks laikyti įvairius virtuvės rakandus.

 

Ar galima įmontuoti gartraukį taip, kad korpuso šonas remtųsi į spintelės sieną?

Paprastai tarp spintelės ir gartraukio nėra būtinybės palikti tarpo. Jei vietos nėra daug, tai nieko blogo tokiame technikos ir baldų išdėstyme nėra. Šiuo atveju yra tik viena grėsmė – lempos gali būti labai arti medžio.

 

Ar galima mikrobangų krosnelę statyti ant šaldytuvo, skalbimo mašinos arba indaplovės?

Oficialiai jokių apribojimų nėra, išskyrus reikalavimą, kad krosnelė turi stovėti ant lygaus paviršiaus, nes jai reikalingas stabilumas.

Reikia nepamiršti, kad skalbimo mašina vibruoja, ypač gręžimo metu.

Visgi, jei yra pakankamai erdvės vėsinimui aplink pačią krosnelę, kodėl gi jos nepastatyti ant minėtos technikos, jei daugiau nėra kur.

 

Ar tiesa, kad ne visas skalbimo mašinas galima statyti virtuvėje?

Skalbimo mašiną virtuvėje galima pastatyti keliais būdais: nepriklausomai nuo šalia stovinčių baldų statomos po stalviršiu arba įmontuojamos į virtuvės baldų komplektą. Nors įmontuojamos skalbimo mašinos labai skiriasi nuo įprastinių, montuojant įmontuojamas arba statant po stalviršiu, tenka spręsti panašias problemas. Todėl aptarsime pavyzdį, kai skalbimo mašina statoma po stalviršiu, nes būtent šis variantas dažniausiai naudojamas.

Šiam skalbimo mašinos statymo variantui tikrai tiks ne kiekviena mašina. Pirmiausia tai turi būti priekinio pakrovimo skalbimo mašina. Antra, mašina turi turėti nuimamą viršutinę panelę. Dauguma skalbimo mašinų yra 84–85 cm aukščio, o standartinis atstumas tarp grindų ir stalviršio retai kada būna aukštesnis nei 80 cm. Todėl dauguma gamintojų siūlo vartotojams keletą modelių su nuimama viršutine plokšte, kurią vėliau pakeičia stalviršis.

Nuimant viršutinę skalbimo mašinos panelę, prietaisas lieka neapsaugotas nuo dulkių ir drėgmės. Tai didina vandens patekimo galimybę į elektroninį skalbimo mašinos bloką ir gali sukelti trumpąjį jungimą. Išspręsti šią problemą padės specialaus metalinio dangtelio įsigijimas iš gamintojo buitinės technikos aptarnavimo centro.

Galiausiai, ne visos skalbimo mašinos tilps į įprastą – 60 cm gylio virtuvės baldų komplektą. Renkantis skalbimo mašiną būtina atkreipti dėmesį į jos gylį. Jis turi būti šiek tiek mažesnis už nišą, į kurią planuojama įmontuoti mašiną, užpakalinėje dalyje turi likti nedidelis tarpas žarnai ir laidams.

 

Šaltinis: http://byt.potrebitel.ru/data/5/94/046.shtml