Serviso kontraktų centras

Klientų aptarnavimas
8 700 555 66

I-IV 8:30-17:30 val.
    V 8:30-16:30 val.

Kaip išsirinkti skalbimo mašiną?

Akimirką įsivaizduokite, kad skalbimo mašinos neegzistuoja ir visus nešvarius drabužius tenka skalbti bei gręžti savomis rankomis. Tai primena baisų košmarą, ar ne? Juk šiais laikais be skalbimo mašinos sunku įsivaizduoti savo buitį.

Skalbimo mašinos pirkimas – atsakingas žingsnis. Šie patarimai padės Jums išsirinkti geriausią variantą, atsižvelgiant į savo poreikius ir sutaupyti pinigų.

Kokio tipo skalbimo mašiną pasirinkti?
Renkantis skalbimo mašiną pirmiausia turėtumėte nuspręsti, kur ji stovės ir kiek vietos jai prireiks. Pagal išmatavimus skalbimo mašinos skirstomos į tris grupes:
1. Klasikinio gylio (apie 60 cm), su atsidarančiomis skalbimo būgno durelėmis iš priekio.
2. Su atsidarančiomis skalbimo būgno durelėmis iš viršaus – labiausiai tinkamos, jei skalbimo mašinai nėra daug vietos;
3. Slim tipo skalbimo mašinos, su skalbimo būgno durelėmis iš priekio. Šis variantas tinkamiausias tiems, kurie neturi pakankamai vietos giliai skalbimo mašinai (bent 60 cm), tačiau pageidauja iš priekio atsidarančių durelių.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad Slim tipo skalbimo mašinose drabužiai būna labiau suspausti ir yra mažiau veikiami mechaninių skalbimo mašinos veiksmų, taigi plovimo kokybė suprastėja.

Atkreipkite dėmesį į apsukų skaičių
Jei jau išsirinkote skalbimo mašiną pagal Jums labiausiai tinkančius išmatavimus, atidžiai perskaitykite jos techninius duomenis. Pirmas dalykas, į kurį turite atkreipti dėmesį, tai apsukų arba kitaip – gręžimo greitis. Parduotuvėse dažniausiai siūlomos skalbimo mašinos su 600, 800, 1000 ir 1200 apsukų per minutę, tačiau pasitaiko ir galingesnių modelių – su 1400 ar 1600 apsukų.
Skalbimo būgno apsukų greitis iš esmės svarbus tik vienu aspektu – kuo didesnės apsukos, tuo sausesni drabužiai bus po skalbimo. Deja, jei norite visiškai sausų drabužių, teks įsigyti džiovintuvą, nes net ir maksimalaus skalbimo mašinose esančių apsukų skaičiaus nepakaks pilnam išdžiovinimui.
Ekspertai teigia, kad atsižvelgiant į skalbimo kokybę ir drabužių išskalavimą, optimaliausias rekomenduojamas apsukų skaičius yra 800. Įprastai modeliai su galimu didesniu apsukų skaičiumi kainuoja brangiau, tačiau technologiškai jie modernesni ir turintys daugiau galimybių.

Skalbimo mašinų klasifikavimas
Techniniuose skalbimo mašinos duomenyse pamatysite tris skirtingas klases: skalbimo mašinos klasę, energijos sąnaudų klasę ir gręžimo klasę.
Skalbyklės klasės žymimos nuo A iki G. Efektyviausiai plaunančios ir labiausiai drabužius tausojančios mašinos priskiriamos A ir B klasei. C, D ir E klasės mašinos plauna kiek prasčiau, o F ir G klasės mašinos – pačios prasčiausios.
Į energijos sąnaudų klasę verta atkreipti dėmesį, jei norite įsigyti ekonomišką, energiją tausojančią skalbimo mašiną. Šios klasės skirstomos nuo A iki G. A+ klasei priklauso taupiausios skalbimo mašinos, o atitinkamai G klasei – daugiausiai suvartojančios energijos. Pavyzdžiui, A+ klasės prietaisas suvartos iki 0,17 kWh/kg, A klasės – iki 0,19 kWh/kg, o G klasės – daugiau nei 0,39 kWh/kg. Skirtumai – akivaizdūs.
Gręžimo klasė taip pat žymima nuo A iki G. Ji parodo likutinį drėgmės kiekį drabužiuose po skalbimo. A klasei priskiriamos mašinos, kurių likutinis drėgmės kiekis – maždaug 45%, C klasės mašinose – maždaug 60%. Žemesnės klasės skalbimo mašinų šiais laikais tikriausiai jau ir neberasite.

Skalbimo mašinos talpa
Žinoma, renkantis skalbimo mašiną reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokį skalbinių kiekį ji gali išplauti vieno skalbimo metu. Vienam ar dviems žmonėms pilnai pakaks 3-4 kg talpinančios skalbimo mašinos, o štai didesnei, 3-4 asmenų šeimai reikėtų ir didesnės skalbimo mašinos, talpinančios 5-6 kilogramus. Nepamirškite, kad gamintojai nurodo maksimalią talpą, matuodami ją medvilniniais drabužiais. Tuo tarpu, jei ketinate skalbti vilnonius rūbus – talpą padalinkite maždaug iš 4.

Saugumo priemonės skalbimo mašinose
Prieš pirkdami skalbimo mašiną, pasiteiraukite apie joje įrengtas saugumo priemones. Kokybiškesnėse skalbimo mašinose įprastai būna apsauga nuo perpildymo ir vandens nutekėjimo. Gedimo atveju, automatiškai įsijungia vandens nuotėkio sustabdymas. Kai kuriuose mašinose įrengta sistema, neleidžianti kauptis putoms.

Šaltinis: www.zemakaina.lt

Pirkdami skalbimo mašiną, nepamirškite apsaugoti savo investiciją ir įsigyti pratęstos garantijos sertifikatą. Taip Jūs busite garantuoti, kad mašina tarnaus Jums mažiausiai 7 metus.
Pratęstos garantijos planus ir įkainius rasite čia: http://www.garantija.lt/paslaugos