Serviso kontraktų centras

Klientų aptarnavimas
8 700 555 66

I-IV 8:30-17:30 val.
    V 8:30-16:30 val.

Kaip pasirinkti tinkamą televizorių?

Jeigu Jūs ketinate įsigyti naują televizorių, greičiausiai susidursite su daugybę modelių, iš kurių reikės pasirinkti tinkamiausią. Galbūt Jūs norėsite, kad Jūsų naujasis televizorius tarnautų mažiausiai penkerius metus, todėl verta pasidomėti, kaip priimti teisingą sprendimą. Čia pateiksime keletą pagrindinių dalykų, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį.

 

Ekrano dydis

Pirmasis dalykas, apie kurį reikėtų pagalvoti renkantis televizorių, yra ekrano dydis. Ekrano įstrižainė yra matuojama coliais. Norėdami išsiaiškinti, kokio dydžio ekranas Jums tinka labiausiai, turėtumėte išmatuoti atstumą nuo Jūsų sėdimos vietos iki televizoriaus. Priklausomai nuo atstumo, rekomenduojami šie dydžiai:

1,08 – 1,55 m. atstumas: reiktų 35 colių televizoriaus
1,24 – 1,86 m. atstumas: reiktų 40 colių televizoriaus
1,55 – 2,32 m. atstumas: reiktų 50 colių televizoriaus
1,86 – 2,79 m. atstumas: reiktų 60 colių televizoriaus

Pageidaujantys tikslesnių rekomendacijų, gali remtis šia formule: idealus televizoriaus žiūrėjimo atstumas coliais gaunamas ekrano dydį dalinant iš 0,84. Pavyzdžiui, 65 colių ekraną padalinus iš 0,84 gaunamas 77 colių atstumas (t.y. 1,95 m.). Naudodamiesi šiomis rekomendacijomis, Jūs išvengsite rizikos įsigyti akivaizdžiai per didelį ar per mažą televizorių.

Rezoliucija    

Televizoriaus ekranas susideda iš tūkstančių mažyčių švieselių, kurios vadinamos pikseliais (toliau p). Kuo daugiau taškų, tuo aiškesnis vaizdas. Anksčiau Jūs būtumėte galėję rinktis tik tarp 720p ir 1080p rezoliucijos televizorių. Šiais laikais net jeigu Jus domina mažesnis nei 30 colių televizorius, 720p rezoliucijos variantai labai reti. 720p skiriamoji geba yra bendrasis terminas, naudojamas mažesnėms HD rezoliucijoms apibendrinti: 1024×768, 1280×720 arba 1366×768. Plačiaekranis HD televizorius su 720p rezoliucija turi 1366×768 pikselių.

Šiais laikais dažniausiai sprendimas priimamas tarp 1080p ir 4K (kitaip vadinamų Ultra HD) rezoliucijos televizorių. 1080p (1920 × 1080) ekrano skiriamoji geba, dar vadinama Full HD, reiškia, kad ekrane yra 1920 horizontalių pikselių ir 1080 vertikalių vaizdo elementų. Ultra High Definition televizoriai, dar vadinami 4K, turi žymiai didesnės skiriamosios gebos ekranus, pajėgius keturis kartus tiksliau rodyti vaizdus nei 1080p ekranai. Pikseliai Ultra HD ekranuose yra labai maži — net ir labai arti stovint priešais ekraną sunku įžvelgti atskirus pikselius.

LED/LCD ar plazminiai televizoriai

Plazminių televizorių privalumas tas, kad jie perteikia sodresnę juodą spalvą ir geresnį spalvų kontrastą nei LCD ar LED televizoriai. Tuo tarpu LCD ir LED ekranai savo technologijos dėka puikiai tinka šviesiam kambariui. Jie atspindi nedaug šviesos, todėl gerai apšviestose patalpose vaizdas atrodo kokybiškai. Šie ekranai paprastai yra plonesni ir lengvesni bei naudoja mažiau energijos.

Jungtys

Dar vienas svarbus dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį perkant televizorius, yra jungčių skaičius ir jų išdėstymas. Pirmiausia Jums reiktų įsitikinti, kad HD televizorius turi daug HDMI jungčių. Pagalvokite apie prietaisus, kuriuos planuojate jungti prie televizoriaus – kompiuterį, “Blu -ray” grotuvą, žaidimų konsolę ir pan. – ir įsitikinkite, kad televizorius turi pakankamai jiems skirtų HDMI jungčių. Aišku, Jūs galėtumėte įsigyti HDMI jungčių priedą vėliau, tačiau geriau iš karto išsirinkti televizorių su tomis jungtimis, kurių Jums gali prireikti. Paprastai, mažiau nei keturių HDMI jungčių nepakanka. Be to, atkreipkite dėmesį į jungčių išsidėstymą, t.y. kiek HDMI jungčių televizoriaus gale ir kiek šonuose. Tai gali būti svarbu, atsižvelgiant į tai, kur Jūs planuojate statyti savo televizorių ir jo priedus.

Be to, jeigu Jūs ieškote išmaniojo televizoriaus, kuris siūlo prieigą prie interneto funkcijų, turite nuspręsti, ar Jums prireiks interneto jungties ar tiesiog pakaks “Wi-Fi“ prieigos. Taip pat verta atkreipti dėmesį į televizorius, kurie leidžia prijungti USB įrenginius nuotraukų ar video peržiūrai, kas garantuoja patogią prieigą ir nereikalauja ilgų kabelių.

Skleistinės dažnis

Rinkdamiesi televizorių galite susidurti su terminu vaizdo atnaujinimo dažnis, kuris išreiškiamas Hz. Iš esmės, kuo didesnis ekrano atnaujinimo dažnis, tuo greičiau ekrane atsinaujina vaizdas, kitaip tariant, vaizdas yra tolygesnis. Jūs vis dar galite rasti televizorių su 60 Hz ar mažesniu atnaujinimo dažniu, tačiau turėtumėte rinktis tuos televizorius, kurių minimalus atnaujinimo dažnis yra bent jau 120 Hz. Antra vertus, tyrimai rodo, kad skirtumas tarp 240 Hz ir 480 Hz yra labai minimalus, todėl tikrai neverta mokėti papildomai, siekiant įsigyti 480 Hz atnaujinimo dažnio televizorių.

Pirkdami televizorių, nepamirškite apsaugoti savo investiciją ir įsigyti pratęstos garantijos sertifikatą. Taip Jūs busite garantuoti, kad televizorius tarnaus Jums mažiausiai 7 metus.
Pratęstos garantijos planus ir įkainius rasite čia: http://www.garantija.lt/paslaugos