Serviso kontraktų centras

Klientų aptarnavimas
8 700 555 66

I-IV 8:30-17:30 val.
    V 8:30-16:30 val.

Kaip išsirinkti dulkių siurblį?

Negrynas oras patalpoje sukelia galvos skausmus, nuovargį, trukdo pilnavertiškai išsimiegoti, mažina atsparumą ligoms. Todėl labai svarbu efektyviai kovoti su namuose susikaupusiomis dulkėmis. Deja, pavalyti paviršius dulkių šluoste nepakanka, taigi geriausias Jūsų pagalbininkas namų ūkyje bus kokybiškas dulkių siurblys.
Jei surinktume visus 2-3 kambarių bute per metus susikaupusius nešvarumus ir dulkes, turėtume tikrai nemažą kiekį – maždaug 10 kilogramų. Ir šie 10 kilogramų kelią rimtą grėsmę žmogaus sveikatai, nes, kaip žinia, dulkės gali sukelti sunkias kvėpavimo takų ligas ir alergiją. O kuo mažesnės dulkių dalelės, tuo lengviau jos prasiskverbia į žmogaus kvėpavimo takus ir net į plaučius.

Kokio galingumo dulkių siurblį pasirinkti?
Planuodami pirkti dulkių siurblį, pirmiausia turėtumėte atkreipti dėmesį į jo galingumą. Tiesa, reikėtų atskirti du terminus: siurblio galingumas ir siurbimo galia.
Siurblio galingumas – tai jo suvartojamos energijos kiekis, dažniausiai svyruojantis nuo 1300 iki 2000 vatų (W). Maksimalus galingumas pasireiškia kelias sekundes po dulkių siurblio įjungimo. Įprasta manyti, kad kuo didesnis siurblio galingumas, tuo efektyviau jis susiurbia dulkes. Tačiau tai tik dalis tiesos, nes dulkių siurblio efektyvumui įtakos turi ir kiti veiksniai. Todėl skirtingi prietaisai su vienodu galingumu gali turėti skirtingą susiurbimo galią.
Siurbimo galia įprastai svyruoja nuo 240 iki 480 W. Būtent nuo siurbimo galios labiausiai priklauso siurblio efektyvumas, nes kuo didesnė siurbimo galia, tuo geriau siurblys sutraukia visus paviršiuose esančius nešvarumus.
Savaime suprantama, galingesnis siurblys valys efektyviau, taigi ir jo kaina gali būti didesnė. Todėl prieš perkant pagalvokite, kaip dažnai ir kokias patalpas valysite:
• Nedidelių patalpų (buto) valymui tiks dulkių siurbliai nuo 240 W.
• Patalpoms, kurios būna stipriai užterštos, reikėtų rinktis dulkių siurblius nuo 300 W.
• Didelėms patalpoms vertėtų rinktis galingesnius siurblius, nuo 350 W.
Renkantis dulkių siurblį atkreipkite dėmesį į siurbimo galios ir suvartojamos energijos santykį. Savaime suprantama, kad naudingiausia pirkti didesnę susiurbimo galią turinčius, tačiau mažiau energijos sueikvojančius dulkių siurblius. Tokie dulkių siurbliai gali kainuoti brangiau, tačiau, jeigu siurbliu naudojatės dažnai, šis indėlis su laiku atsipirks.

Kam reikalinga filtravimo sistema
Filtravimo sistema dulkių siurbliuose suprojektuota tam, kad sumažintų išmetamų dalelių kiekį. Brangiuose dulkių siurbliuose būna iki 10 tokių apsauginių filtrų. Siūlome paskaityti, kaip veikia filtravimo sistema:
• Dulkių siurblys susiurbia dulkes, nešvarumus ir smulkias daleles;
• Visos susiurbtos šiukšlės kartu su oru praeina dulkių maišelį, rezervuarą arba vandens filtrą, kur sulaikoma didžioji nešvarumų dalis;
• Tuomet oras prasiskverbia pro filtrą šalia variklio. Šis filtras apsaugo variklį nuo nešvarumų ir neturi įtakos oro valymo sistemai;
• Vėliau oras skverbiasi pro filtrą, esantį prie dulkių siurblio išmetimo angos. Būtent šis filtras atsakingas už tai, kad susiurbtas ir išmetamas oras būtų kuo švaresnis ir išvalytas nuo dulkių dalelių. Filtrai gali būti skirtingi: milkrofiltrai, S klasės filtrai, HEPA filtrai, apsaugantys nuo dulkių, virusų, bakterijų ir žiedadulkių patekimo atgal į patalpas. Filtrų efektyvumas vertinamas pagal sulaikomų smulkiųjų dalelių kiekį nuo 0,3 mikrono.
Dar kartą pasikartosime, kad siurbliuose turėtų būti trijų pakopų filtravimo sistema: dulkių surinkimo maišelis, variklio filtras ir apsauginis oro išmetimo filtras. Brangesniuose modeliuose filtrų gali būti daugiau, tačiau tai nėra būtinybė.

Dulkių siurblio garso lygis
Dar vienas svarbus kriterijus, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį renkantis dulkių siurblį, tai skleidžiamo garso lygis. Juk tvarkytis tenka gana dažnai, o nereikalingo galvos skausmo dėl nepakenčiamo triukšmo nenori niekas.
Yra tam tikros didžiausio skleidžiamo garso normos, matuojamos decibelais (dB). Dulkių siurblio triukšmingumo lygis nustatomas gamykloje: pilnai pagamintas siurblys įjungiamas, 30-50 centimetrų atstumu nuo jo laikomas mikrofonas ir prietaisais, kuris tam tikrame laiko intervale matuoja skleidžiamo garso lygį. Šis procesas pakartojamas 2-3 kartus, kad būtų nustatomas vidurkis.
Dulkių siurblių keliamo triukšmo lygis gali svyruoti nuo 71 iki 80 dB. Palyginimui galime pasakyti, kad žmogaus šnabždėjimas siekia maždaug 40 dB.

Sausas ar drėgnas namų valymas?
Prieš perkant dulkių siurblį, reikėtų pagalvoti, ką ketinate valyti ir kur. Jei norite išvalyti nedideles patalpas, galite rinktis sausam valymui skirtą dulkių siurblį. Juo išsiurbliuosite grindis, kilimus, kilimėlius, baldus ar net drabužius. Sauso valymo siurblys nepakeičiamas valant drėgmei neatsparius daiktus: natūralius kilimus, medines grindis, pianiną ir t.t.
Plovimo funkciją turintys siurbliai gali valyti tiek sausu metodu, tiek naudodami vandenį, kurį pirmiausia išpurškia, o tuomet sugeria. Tokio tipo dulkių siurbliai idealiai tinka baldų ar sienų bei langų valymui, plytelių bei kilimų plovimui. Plovimo funkciją turintys dulkių siurbliai efektyviau pašalina namuose susikaupusias dulkes, taigi tvarkytis reikės rečiau.

Šaltinis: www.zemakaina.lt

Ir nepamirškite, kad pirkdami naujus dulkių siurblius visada galite apsaugoti savo investiciją ir nervus, įsigydami pratęstos garantijos sertifikatus.
Pratęstos garantijos planus rasite čia: http://www.garantija.lt/paslaugos