Įdomūs faktai apie buitinę techniką

118_1_c

Šiais laikais žmogus yra taip pripratęs prie buitines technikos, kad net neįsivaizduoja savo gyvenimo be jos. Dulkių siurbliai, kurių dėka namų tvarkymas nebėra problema, mikrobangų krosnelės, šaldytuvai, lygintuvai, kurie nekenkia rūbams ir daug kitų dalykų jau ne svajonė, o mūsų gyvenimo realijos. Bet ar Jūs žinojote, kad:

1. 1870 metais atsirado pirmas mechaninis maišytuvas. Kaip ir bet kuria kita technika, šis prietaisas perėjo kelis „tobulinimo“ etapus ir jau 1910 metais JAV parduotuvėse atsirado pirmieji elektriniai maišytuvai. Kadangi jų kaina buvo labai didelė – 3000 JAV dolerių – juos nusipirkti galėjo ne kiekvienas. Juolab, kad maišytuvo svoris siekė 30 kilogramų.

2. 1922 metais buvo sukurtas smulkintuvas. Pirmo modelio paskirtis buvo sirupo, vandens bei angliarūgštės kristalų sumaišymas. Praėjo šiek tiek laiko ir jau 1935 metais smulkintuvas jau galėjo pjaustyti įvairiais būdais.

3. Kavos aparatas buvo sukurtas 1860 metais. Šio prietaiso veikimo principas buvo sekantis: verdantis vanduo tekėjo ant maltos kavos, padėtos ant metalinio sieto.

4. Mikrobangų krosnelę netyčia sugalvojo Persy Spenseris. Mokslininkas dirbdamas laboratorijoje pastebėjo, kad žmonėms, praėjusiems pro veikiantį magnetroną, kišenėse tirpdavo šokoladukai, metaliniai drabužių aksesuarai stipriai sušildavo. Atlikus kelis eksperimentus Spenseris sukūrė metalinę dėžę su magnetronu, kurios paskirtis buvo šildyti maistą. Šis prietaisas buvo užpatentuotas 1945 metais. O pirmas mikrobangų krosneles buvo galima įsigyti jau 1947 metais. Tuomet krosnelės svoris siekė 340 kg, o aukštis – 175 cm.

5. 1901 metais Didžiojoje Britanijoje pasirodė pirmasis vakuuminis dulkių siurblys. Jis buvo gabenamas vežimu, kurį traukį arkliai. Darbo metu aparatas likdavo lauke, o į patalpas buvo traukiamos žarnos, kurios ir valydavo kilimus.