Serviso kontraktų centras

Klientų aptarnavimas
8 700 555 66

I-IV 8:30-17:30 val.
    V 8:30-16:30 val.

Kaip išsirinkti garų surinkėją?

Gartraukių pasirinkimas – labai platus, tačiau esant tokiai įvairovei, pirkėjui ne visuomet lengva pasirinkti tinkamiausią variantą. Kad ši užduotis būtų lengvesnė, pirmiausia turite atsižvelgti į gartraukio techninius duomenis ir žinoma, savo virtuvę, kurioje gartraukis bus įmontuotas.

Šiais laikais virtuvė be garų surinkėjo – praktiškai neįsivaizduojama. Juk šis prietaisas surenka ir pašalina garus bei kvapus, atsirandančius gaminant maistą, o tuo pačiu ne tik valo orą virtuvėje, bet ir apsaugo nuo nuosėdų ant sienų, lubų ir baldų.

Gartraukio galingumas – svarbiausias aspektas

Jei norite, kad Jūsų pasirinktas gartraukis veiktų maksimaliai efektyviai, pirmiausia turėtume išsiaiškinti, koks turėtų būtų jo galingumas, o tai priklauso nuo Jūsų virtuvės tūrio. Savo virtuvės tūrį galite apskaičiuoti pasinaudodami paprasta formule: virtuvės ilgį padauginkite iš pločio, o gautą sumą padauginkite iš virtuvės aukščio. Gartraukio galingumas turėtų būti 10 kartų didesnis, nei virtuvės tūris, taigi gautą virtuvės tūrį padauginkite iš 10.

Pavyzdys: virtuvės ilgis – 7metrai, plotis – 7 metrai, aukštis – 2,5 metrų. Virtuvės tūris: 7*7*2,5=122,5. Gartraukio galingumas: 122,5*10=1225.

Renkantis gartraukį reikėtų atsižvelgti ir į keletą kitų aplinkybių, įtakojančių jo veikimo efektyvumą:
• Jei Jūsų virtuvė yra sujungta su kitais kambariais, Jums reikėtų rinktis galingesnį gartraukį, nei tą, kuris rekomenduojamas atsižvelgiant į virtuvės tūrį.
• Kuo daugiau posūkių daroma įmontuojant gartraukio vamzdžius, tuo labiau sumažėja gartraukio galingumas.
• Gartraukio efektyvumas priklauso ir nuo jo sumontavimo aukščio virš plytelės. Rekomenduojamas gartraukio montavimo aukštis – 70-80 cm. virš plytelės.

Kokio pločio gartraukio gaubtą pasirinkti?

Dažniausiai visi buitiniai prietaisai turi tam tikrus dydžio standartus. Gartraukiai – ne išimtis, taigi įprastai gartraukio gaubtai būna 50, 60 arba 90 centimetrų pločio. Šie matmenys – ne atsitiktiniai, o pasirinkti atsižvelgiant į standartinio dydžio virykles. Renkantis gartraukį, pirmiausia pamatuokite savo viryklės plotį, juk virš kompaktiškos, 50 centimetrų pločio viryklės milžiniškas gartraukis atrodytų tiesiog neestetiškai, o priešingu atveju, jei gartraukis bus mažesnis nei viryklė – efektyvus garų surinkimas – tiesiog neįmanomas.

Nuo ko priklauso gartraukio skleidžiamas garsas?

Dar vienas dalykas, svarbus renkantis gartraukį – tai jo skleidžiamas garsas. Ne paslaptis, kad kuo galingesnis gartraukis, tuo didesnį triukšmą jis skleis. Tačiau kalbant apie garsą, reikėtų atkreipti dėmesį ir į gartraukio vamzdžio skerspjūvį, nes mažesnio skerspjūvio gartraukyje oro greitis yra didesnis, o būtent tai ir sukelia triukšmą.

Rinkdamiesi gartraukį, atkreipkite dėmesį į nurodytą skleidžiamo triukšmo lygį. Jei gartraukis nėra labai galingas, rekomenduojamas jo triukšmo lygis – iki 40 dB. Galingesnio gartraukio triukšmo lygis bus didesnis, maždaug iki 60 dB.

Gartraukio filtrai – švaresniam orui

Gartraukio kokybė ir oro švara virtuvėje priklauso ne tik nuo gartraukio galingumo, bet ir nuo jame įmontuotų filtrų. Savaime suprantama, nuo to priklauso ir gaminio kaina: kuo daugiau filtrų, tuo gartraukis bus brangesnis. Gartraukiuose montuojami dviejų tipų filtrai: vieni skirti riebalams ir kvapams surinkti, o kiti – tik kvapams.

Nerūdijančio plieno filtrai, sugeriantys riebalus, yra ilgaamžiai, todėl juos pakanka išvalyti, tačiau nebūtina keisti. Kvapus sugeriantys anglies filtrai padeda užtikrinti švaresnį orą, tačiau gali būti naudojami iki pusantrų metų, taigi su laiku juos teks pakeisti.

Šaltinis: www.zemakaina.lt