Ką daryti su sena buitine technika ir elektronika?

173_1_c

Su šiomis atliekomis elgiamasi įvairiai. Dažnas jas drauge su kitomis atliekomis išmeta į komunalinių atliekų konteinerius, kaupia garažuose ar namuose, o kartais tiesiog palieka gatvėje ar miškuose. Tai kenkia ne tik aplinkai, bet ir sveikatai.

Toliau pateiksime patarimus, kaip ir kur geriausiai utilizuoti minėtą techniką:

Stambius buities prietaisus visoje Lietuvoje nemokamai išveža ir perdirba UAB „EMP recycling“. Atliekų išvežimą galite registruoti tel.1806 arba užpildžius atliekų išvežimo formą www.emp.lt.

Smulkius elektronikos prietaisus galite mesti į specialius konteinerius šioms atliekoms (visoje Lietuvoje pastatyta 1000 vnt.), artimiausią konteinerį galite rasti www.mesk-i-konteineri.lt.

Lemputes ir baterijas galima išmesti į specialius konteinerius, kurie yra praktiškai kiekvienoje parduotuvėje, serviso centre ir net kai kuriuose daugiabučiuose.  Konteinerių sąrašą galite rasti čia: http://epa.lt/lt/elektronikos-atlieku-surinkimas/atlieku-surinkimo-vietos.html (Paspaudus šią nuorodą, taip pat galite surasti vietas, kur galima mesti ir smulkią, vidutinę ir stambią buitinę techniką bei elektroniką)