Internetinė televizija arba IPTV. Kas tai?

159_1_c

Šiuolaikiškame pasaulyje jau nebeįsivaizduojame gyvenimo be interneto. Dauguma Lietuvos gyventojų turi namuose įsirengę interneto prieigą ir turi galimybę žiūrėti televiziją internetu, tačiau šia galimybe nesinaudoja.

Tai kas tas IPTV?

IPTV yra telekomunikacinė sistema, skirta transliuoti ir priimti televizinius signalus paketiniais tinklais, naudojant interneto protokolą (IP). Originalo kalba IPTV reiškia “Internet Protocol Television”.

Internetinės televizijos tiekėjų yra labai daug. Galima rasti nemokamų ir mokamų variantų. Šiame straipsnyje padėsime ir paaiškinsime kaip pasijungti IPTV, kurios kaina per mėnesį tik 1 doleris.

Namuose reikia turėti spartųjį internetą, gerą maršrutizatorių, kompiuterį ir žinoma „Smart“ televizorių, pavyzdžiui Philips 49PUS6561/12.

Savo kompiuteriu prisijungiam prie www.edem.tv ir šiame puslapyje susikuriam naują vartotoją. Sumokame už paslaugas 10 dolerių, atsiskaitymo būdai Visa/Mastercard/PayPal, už kuriuos galėsime žiūrėti IPTV 10 mėnesių. Meniu pasirenkame Playlist ir susirandame ten nuorodą kurios mums reikės vėliau PVZ: https://edem.tv/playlists/uplist/3caa5ac6dcfffc908d311669af522269cf92a/edem_pl.m3u8 Puslapis rusų kalba. Žinoma, visada galima pasirinkti kitą tiekėją.

Dabar kompiuteriu prisijungiam prie www.ottplayer.es ir susikuriam naują vartotoją. Susikūrę vartotoją, nueiname į „FAQ/Support“ , pasirenkame „upload playlist“ ir spaudžiame „ваши плейлисты“, čia pridedame nuorodą – raktą iš puslapio www.edem.tv, sukuriam pavadinimą ir išsaugome. Į USB laikmeną kompiuterio pagalba parsisiunčiam „OttPlayer“ programėlę (tai nėra būtina).

Įsijungiam televizorių ir interneto naršyklėje įrašom http://widget.ottplayer.es, suvedame „ottplayer“ slaptažodžius ir sugalvojame įrenginio pavadinimą. Tada grįžtame prie kompiuterio ir puslapyje www.ottplayer.es, kur įkėlėme nuorodą-raktą, aktyvuojame TV. Tada vėl grįžtame prie TV ir atnaujinam.

Yra ir kitas variantas žiūrėti TV per programėlę, iš „Google Play“ parsisiunčiam „ES File Explorer File Manager“ programėlę, kurios pagalba galėsime įrašyti „OttPlayer“ programėlę kurią prieš tai parsisiuntėme į USB laikmeną.

Viskas, Jūs sėkmingai įdiegėte internetinę televiziją!

Tai tik vienas iš daugybės būdų kaip įdiegti internetinę televiziją.

Smagaus žiūrėjimo!

Šaltinis:  https://www.signalopikas.lt/lt/turinys/internetine-televizija-arba-iptv-kas-tai-15